Ingrediënten
Het deeg
325 gram wit broodmeel
55 gram boter
Een zakje gedroogde gist
Een halve theelepel zout
55 gram suiker
150 ml melk
1 ei
De vulling
60 gram boter
85 gram suiker
1 eetlepel kaneel
Daarnaast is het handig om een bakvorm voor cupcakes te hebben, maar dit is niet noodzakelijk.
Het recept
* Doe de bloem in een kom en wrijf de boter hier doorheen tot je allemaal kleine kruimels hebt. Voeg dan de gist, suiker en het zout toe en roer alles door
* Verwarm de melk (het hoeft niet te koken) en meng dit met een half ei. Roer dit door het beslag om er een zacht deeg van te maken.
* Kneed het deeg met je handen door tot het zacht en elastisch is
* Stop het deeg in een kom en zet de kom met een doek erop op een warme plek om het deeg te laten rijzen. Dit duurt ongeveer een uur. Het deeg moet flink gegroeid zijn. Heb je het idee dat het deeg eerder klaar is, dan hoef je niet de rest van het uur te wachten. Andersom kan natuurlijk ook; als het deeg nog niet genoeg gerezen is kan je het nog wat langer laten staan.
* Verwarm de oven voor op 200 graden.
* Kneed het deeg goed door om alle lucht eruit te halen. Vorm het deeg vervolgens in een rechthoekige lap die ongeveer zo dik is als de zijkant van je pink (of een halve centimeter als je dat makkelijker vindt)
* Nu ga je aan de slag met de vulling. Verwarm de boter een heel klein beetje. Het moet absoluut niet smelten, maar het moet wel goed smeerbaar zijn. Meng dit vervolgens met de suiker en kaneel.
* Smeer de vulling over het deeg heen. Rol vervolgens je deeg op zodat je een soort lange worst krijgt. Snijd nu 12 even grote stukken
* Als je een cupcakevorm hebt leg je de plakjes in de vorm. Als je geen vorm hebt dan moet je er voor zorgen dat je de rol heel goed aan elkaar vastplakt zodat deze tijdens het bakken niet uit elkaar valt.
* Gebruik nu de rest van het ei, roer het even door, en bestrijk de broodjes hiermee.
* Zet de broodjes voor 8 tot 10 minuten in de oven
* Eet smakelijk!
De kaneelbroodjes zijn warm erg lekker, maar koud zijn ze ook heel lekker. Als je wilt kun je nog wat poedersuiker als versiering op de broodjes strooien. En dan is het tijd om je vingers af te likken! Letterlijk, want na het eten zullen je vingers wat plakkerig zijn.
Veel plezier met het recept en ik hoop dat jullie net zo genieten van het eindresultaat als ik heb gedaan!
Volg mij ook via Facebook | Twitter | Instragram |