Vandaag is het Nutella-dag en dat vond ik een mooie gelegenheid om eindelijk eens mijn recept te delen voor het gevlochten nutella brood dat ik een jaar geleden maakte. Je hebt weinig ingrediënten nodig en iedereen lust het. Want wie lust er nou geen nutella? De foto’s zijn van wat mindere kwaliteit, maar het brood is lekker!
Ingrediënten
Je hebt maar 3 ingrediënten (en wat water) nodig; lekker makkelijk dus!
- Witbrood mix van Koopmans
- 20 gram boter op kamertemperatuur
- Grote pot nutella
Bereiding
- Doe het hele pak mix in een kom met de boter en 275 ml lauw water.
- Kneed tot je een stevig bol hebt
- Dek de kom af met plastic of een vochtige theedoek en zet de kom 20 minuten op een warme plek om het deeg te laten rijzen
- Haal het deeg uit de kom en deel het in twee stukken
- Rol het eerste stuk deeg uit tot een lap van ongeveer 1 cm dik en leg deze op je bakplaat
- Pak een taartvorm, bord, of een ander rond voorwerp en leg deze op het deeg. Snijd nu je deeg rond uit
- Gebruik een lepel om de nutella op het uitgerolde stuk deeg te smeren. Je hoeft niet zuinig te zijn!
- Pak nu het tweede stuk deeg en trek deze tot een lap van weer ongeveer 1 cm dik
- Leg de plak over je ronde stuk deeg heen en snijd bij waar nodig
- Laat het deeg nu weer een half uur rijzen op een warme plek met een stuk plastic of vochtige theedoek
- Zet nu een kopje of glas in het midden van je deeg
- Snijd 16 repen van de rand tot aan het kopje
- Draai deze repen een paar keer om, zodat het eruit ziet alsof de repen gevlochten zijn
- Bak het brood in 25 minuten af in een voorverwarmde oven op 200 graden
En dan; eet smakelijk!
Volg mij ook via Facebook | Twitter | Instragram |
Reacties Facebook
Reactie
Omg wat lekker! Dit wil ik eens maken 😀
Ja hij is zeker lekker! En makkelijk!
Dit heb ik al vaker voorbij zien komen, maar nog steeds heb ik het zelf niet geprobeerd. Nu toch echt een keer gaan doen. Het ziet er zo lekker uit!
Ja doen! Het is ook best simpel namelijk. Alleen een beetje plakkerig 😛
Mmmm, deze heb ik al eens eerder gezien, maar helemaal vergeten! Nu wil ik hem weer maken. Die van jou ziet er heerlijk uit!
Dat had ik ook. Was hem ooit op een Amerikaanse site tegengekomen en ik dacht er pas weer aan toen ik iets moest bakken voor een brunch.